Hakkınızda Açılan Dava veya Takipler Hakkında.

Hakkınızda açılmış dava ya da icra takibi olup olmadığını veya hakkınızda açıldığını bildiğiniz ancak mahkemesini ve numarasını bilmediğiniz dava veya icra takiplerini şu yollarla öğrenebilirsiniz;

-E-Devlet Şifresi ile; Dahe önce PTT şubelerinden almış olduğunuz E-Devlet şifresi ile https://www.turkiye.gov.tr/ adresine giriş yaparak hakkınızda açılan tüm dava ve takipleri görebilirsiniz.Ayrıca SGK primleriniz,askerlik durumunuz,vergi borcunuzun olup olmadığı,tapu bilgileriniz gibi bir çok hizmeti de bu siteden alabilirsiniz.E-Devlet şifreniz yoksa en yakın PTT şubesinden sifrenizi temin edebilirsiniz.

-Bilinmeyen numaralar servisleri; Ülkemizde hizmet veren birçok bilinmeyen numara telefon servisleri de UYAP bağlantısı sayesinde dava ve takip bilgileriniz sizlere sunabilmektedir.Bu servislerin ücretli olduğunu hatırlatmak isteriz.

-Adliye sorgusu; Hakkınızda açılan davaları, adliyelerden T.C. Kimlik numaranız ile yapacağınız sorgulama ile de öğrenebilirsiniz.Ancak adliyeler sadece kendi yargı çevresindeki dosyaları sorgulamaktadır. Başka adliyede veya başka şehirde olan dosyalarınız sorgulama yaptığınız adliyede görünmeyecektir.

-Avukat Sorgusu:Avukatlık kanununa göre Avukatlar kişilerin dava ve takip bilgilerini sorgulayabilmektedir. Buna göre hakkınızda bir dava veya takip açıldığını düşünüyorsanız hem bilgileri alabilmek hem de hukuki olarak aydınlanabilmek için Avukatınız ile görüşmeniz en faydalı seçim olacaktır.