Cenk Söbe

Deneyim

2011 yılından beri İstanbul barosuna kayıtlı olarak avukatlık mesleğini icra eden Av.Arb.Cenk SÖBE, özel sektörde hukuk müşavirliği yaptıktan sonra 2015 yılı itibariyle Bakırköy’de serbest avukatlık yapmaya başlamıştır. 2018 yılından itibaren arabuluculuk görevini de yapmakta olan Av. Arb. Cenk SÖBE, Söbe Hukuk ve Arabuluculuk Ofisi’nin de kurucusudur.

Eğitim

1987 Almanya doğumlu Av.Arb.Cenk SÖBE, 2010 yılında Bahçeşehir Üniversitesi’nde lisans eğitimini tamamlayıp ayrıca Beykent Üniversitesi Kamu Hukuku Yüksek Lisans derslerini vermiştir. Bunun yanında İstanbul Üniversites AUZEF tarih bölümünü de halen devam etmektedir.

Sertifikalar

Bahçeşehir Üniversitesi İGUL direktörlüğünce düzenlenen Karşılaştırmalı Ceza Hukuku ve CMK uygulamaları sertifika programlarına sahip olan Av.Arb.Cenk SÖBE, aynı zamanda Siyaset Okulu sertifika programına katılmış ve sertifika sahibi olmuştur. Meslek içi birçok eğitim ve sertifika sahibi olmanın yanında İş Hukuku, Ticaret Hukuku ve Tüketici Hukukunda Uzman Arabuluculuk sertifikasına sahiptir.

Çağdaş dünyanın gerektirdiği ve günümüz teknolojisinin geldiği noktanın, hukuki karşılığı Av.Arb.Cenk SÖBE tarafından ilgi ile izlenmekle birlikte, bilişim hukuku ve sosyal medyanın hukuk dünyasına yansımaları ile ilgili alanlarda çalışmalarını da halen sürdürmektedir.

Bunların yanında sosyal yardım projeleri ve çevre konularında çeşitli projelere katılım sağlamış, dernek ve STK’ların yürüttüğü çalışmalara katılmıştır. Özellikle çevre ve doğanın korunması konularında birçok gönüllü çalışmaya iştirak etmiştir. Av.Cenk SÖBE iyi derecede İngilizce bilmektedir.