Ceza Hukuku

Ceza Hukuku mevzuatı kapsamında soruşturma ve kovuşturma aşamalarının bütünü ile her türlü uyuşmazlığın çözümünü karşılayacak şekilde Sulh Ceza Hakimliği Sorgusu, Asliye Ceza ve Ağır Ceza Mahkemesi Davaları, Askeri Ceza Davaları, İcra Ceza Davaları başta olmak üzere ceza alanında her türlü hukuki hizmet verilmektedir.

Bu alanda “Söbe Hukuk ve Danışmanlık” gerek ulusal gerekse uluslararası yayınları yakından takip etmekte, müvekkillerin bu hukuk dalına giren dava ve danışmanlık süreçlerini büyük bir titizlikle yürütmektedir.

Suçlara ve Cezalara ilişkin toplum nezdinde bir takım bilgi kirlilikleri ve bilgi eksikliği olduğu aşikardır. Bir kişinin hürriyetine yönelik cezaların da infaz edildiği bu hukuk dalında, kişilerine etkin ve bilinçli savunmadan faydalanması hayati niteliktedir. Bireyler, hayatının herhangi bir döneminde bir suçun mağduru veya faili olabilecektir. Kişiler, yetersiz ve kulaktan dolma ifadeler ile, belki de çok basit bir olayı içinden çıkılması zor bir kurguya çevirebilecektir. Bu bağlamda Söbe Hukuk Bürosu olarak, müvekkillerimize öncelikle somut durumun gerçeklerini anlatıp daha sonra hukuki olarak izlenebilecek yolları etkin bir şekilde anlatmayı daha doğru buluyoruz. Bunun akabinde savunma ve iddiaların yerinde ve zamanında, yeterli deliller ve doğru argümanlarla ifade edilmesi süreçleri ceza davalarında hassasiyetle dikkat ettiğimiz unsurlardır.