• Osmaniye Mahallesi, Kireç ocağı sok. Hayriye Apt. No:18 Daire:21 Bakırköy/İSTANBUL

Hakkımızda

Büromuz Hakında

Söbe Hukuk Bürosu, 2015 yılında Avukat Cenk SÖBE tarafından kurulmuştur.Avukat Cenk Söbe daha önce Türkiye’nin en önemli Gayrimenkul ve Yatırım firmalarında hukuk müşavirliği ve avukatlık hizmeti yapmıştır. Edinilen tecrübeler ile halen,  çeşitli özel ve tüzel kişilere hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmeti vermektedir.

Avukatlık hizmeti, müvekkil odaklı ve profesyonelce yapılması gereken bir hizmet olmakla birlikte, aynı zamanda kamu hizmeti niteliği taşıdığından sebeple, kanunlara ve meslek etiğine aykırı davranmadan mesleğin icra edilmesi gerektiğini düşünmekteyiz.

Mesleğin gerektirdiği ve çabalarımızın karşılık gördüğü ölçüde tüm davalara ve hukuki danışmanlık işlerine ilgi göstermekle birlikte, uzmanlık ve özel bilgi gerektiren konularda bağımsız akademisyenler ve alanında uzman ilgililer ve danışmanlarla da kuvvetli ilişkileri sayesinde, müvekkillerimize kapsamlı biçimde hukuki hizmet sağlamaktayız.2018 yılı itibariyle hizmetlerimiz arasına Arabuluculuk hizmetini de ekleyerek, hizmetlerimize Söbe Hukuk ve Arabuluculuk Ofisi ismi ile devam edeceğiz

Faaliyet Alanı ve Portföyümüz

Söbe Hukuk Bürosu olarak, hukuki danışmanlık ve dava takibi dışında özellikle yurt dışında yatırım veya ticaret yapmayı düşünen yatırımcılar ve şirketlerin bir takım teşviklerden yararlanması ve yurtdışında giderlerine destek olunması için Türkiye kanunlarının tanıdığı hak ve yetkiler kapsamında geniş kapsamlı hukuki danışmanlık vermekte olup, bu teşviklerin doğru ve etkin bir şekilde yararlandırılması için müvekkillerimiz adına gerekli girişimlerde bulunmaktayız.

Dava portföyümüzde çok sayıda gayrimenkul yatırım firmaları bulunmakta olup, kira takip, tahliye ve icra işlemleri ile sözleşme düzenlenmesi konusu uzmanlık ve ilgi alanlarımızdandır.

Aile Hukukuna ilişkin tüm uyuşmazlıklar ve davalar da dava portföyümüz içinde yer almaktadır. Anlaşmalı veya çekişmeli boşanma, nafaka davası ve takibi, velayet davaları, Evlilik sözleşmesi ve mal rejimi sözleşmeleri v.b. tüm aile hukuku davaları da çalışma alanlarımızdandır.

Hukukun tüm dalları çalışma portföyümüzde olup, başta ceza hukuku olmak üzere, iş hukuku, bilişim hukuku,ticaret hukuku, internet hukuku ve diğer tüm hukuk dalları çalışma alanı olarak tarafımızca benimsenmiştir.

Temel Prensiplerimiz

-Çalışkan olmak!

-Müvekkillerimizin haklarını korurken, adalet çizgisinden ve etik değerlerden
kopmamak.

-Müvekkillerimiz etkin ve hızlı hukuki yardımda bulunmak, maddi beklentiler uğruna müvekkillerin mağduriyetine yol açmamak.

-Çalışma arkadaşlarımıza , meslektaşlarımıza ve devlet personeline karşı
davranışlarımızı, mesleğin getirdiği saygınlığı bozmadan düzenlemek.

-Adalet duygusunu kaybetmemek.

-İnsan kazanmanın para kazanmaktan daha önemli olduğunu unutmamak.

-Hukukun her türlü menfaatten üstün olduğunu bilmek ve müvekkillerimizin haklarını savunurken cesaretimiz ve doğru bildiklerimizden ödün vermemek.

Çalışma Alanlarımız

-Arabuluculuk,

-Gayrimenkul Hukuku,

-Şirketler Hukuku,

-Bilişim Hukuku

-Ceza Hukuku,

-İş Hukuku,

-Aile Hukuku,

-İcra ve İflas Hukuku.

Randevu Ayarlayın